Home » Ostatní zajímavosti » Přestup do Saxo Bank-Tinkoff Bank!
roman-head.jpg

Přestup do Saxo Bank-Tinkoff Bank!

Romane, co rozhodlo, že jste s manažerem nakonec vybrali Saxo Bank-Tinkoff Bank? Zvažoval jsem všechna pro a proti. Tým mě chtěl už v době, než jsem podepsal do Astany. Ale tenkrát jsme se nedohodli. Teď jsem vybíral asi z pěti nabídek a vzhledem k dalšímu růstu i budoucnosti byl Saxo Bank-Tinkoff Bank nejlepším řešením. Proč byla jednání tak dlouhá? Nabídky jsem měl na stole nějakou chvíli, ale potřeboval jsem si všechno promyslet. Nakonec rozhodla i osoba Bjarneho Riise. Kdo pod ním pracoval, zvedl se a byl dobrý. Tým má navíc hlavu a patu, vše tam funguje dobře. A já po dvou letech potřebuju někoho, kdo mě srovná a uvede na správnou lajnu. Měl jsi možnost mluvit třeba s Contadorem? Párkrát jsme si spolu volali. Chtěl jsem taky vědět, jak se na to dívá on a byl rád, že tam jdu. Tušíš, jak budete mít rozdělené role? Zatím jsme se o programu bavili jen rámcově. Je jasné, že s Albertem pojedeme nějaké závody společně. Dohoda je taková, že bych jel Tour na Contadora a ostatní závody na sebe. Chtěl bych do programu zase zařadit klasiky, protože mi chyběly. Dva roky jsem je nejel. V tuhle chvíli nevím, jestli pojedu ještě další Grand Tour, ale jsem přesvědčený, že mi program bude sedět. Pořád jsem ještě poměrně mladý a chci jít nahoru. Jet Tour jako domestik pro tebe bude něco úplně jiného, na to jsi nebyl zvyklý. Ono je tohle dost relativní. Froome dělal letos na Tour domestika Wigginsovi a skončil na skvělém druhém místě. Alberto je nejlepší na světě a pro mě bude ctí jet Tour na něj. Tour je jasný cíl týmu a chce tam poslat to nejlepší. Já budu mít dost prostoru v jiných závodech. Co říkáš na Saxo Bank-Tinkoff Bank jako tým? Těším se do něj hrozně moc, možná nejvíc ve svojí kariéře. Má skvělé závodníky a podepsal další dobré lidi jako jsou třeba Roche nebo Bennati. Tým je hodně mezinárodní, úřední řečí je angličtina, kterou musím pořádně vylepšit, protože mám jen základy. S Bjarnem zatím komunikujeme italsky nebo německy. Jak budeš vzpomínat na Astanu? Byla to dobrá zkušenost, které nelituju. Určité věci byly super, určité míň. Mrzí mě, že se na největších závodech nepovedly úplně podle představ výsledky, kvůli kterým jsem tam šel.

41 comments

 1. Dick Richards

  Gratulace ke smlouvě, zvlášť tříleté!! To je super!! Přeju hodně zdaru a štěstí!

 2. Gratulace k nové smlouvě. Myslím, že Saxo je nejlepší volba. Těším se na příští sezónu!

 3. Konečně změna a řekl bych i tým, který nejen, že Romana chtěl na přestup, ale bude se mu věnovat i v průběhu a podporovat ho, ne jako v Astaně, kde Romana pořádně potopili .. věřím, že teďka už to bude jen lepší, ale nic nejde samo, takže Romane, musíš teďka na sobě i hodně zamakat. Tak do toho !

 4. winman – Omega je hrob pro závodníky s GC ambicemi na etapácích, podívej se na Velitse…

 5. To je uchu lahodici zprava, drzim palce {beer} {bomb}

 6. Sice jsem si raději přál Omegu, ale i tak EXCELENTNÍ. Hlavně že je konec spolupráce s amatéry s Astany, kteří nedokáží proměnit ten velkej finanční balík v top úspěch. Myslím, že nás a Romana čekají velké věci.

 7. A je to tady. To co jsem zde analyticky předpovídal a v co jsem doufal se stalo. Vyjádření Romana i BR mi mluví přímo z duše. Zda se předpoklady naplní uvidíme, ale tým s Contadorem je pro růst ta nejlepší volba a tahy lišáka BR budou jistě svět dál překvapovat a bavit a o to jde. Romane super, těším se na další sezony a držím pěsti na MS.
  Jen ty dresy by mohlo Saxo vylepšit, zdají se mi v balíku nevýrazné.

 8. Dobrá volba, snad to Romana posune dál a třebas získá díky společným tréninkům i více výbušnosti od Alberta…

 9. Výborně!!! Ať se tam daří;) já bych si jako fanoušek přál cca stabilně 8-5 místo na giru(cokoli víc vítáno) a superdomestikování na tour pro alberta…;)

Leave a Reply