Home » Ostatní zajímavosti » Přestup do Saxo Bank-Tinkoff Bank!
roman-head.jpg

Přestup do Saxo Bank-Tinkoff Bank!

Romane, co rozhodlo, že jste s manažerem nakonec vybrali Saxo Bank-Tinkoff Bank? Zvažoval jsem všechna pro a proti. Tým mě chtěl už v době, než jsem podepsal do Astany. Ale tenkrát jsme se nedohodli. Teď jsem vybíral asi z pěti nabídek a vzhledem k dalšímu růstu i budoucnosti byl Saxo Bank-Tinkoff Bank nejlepším řešením. Proč byla jednání tak dlouhá? Nabídky jsem měl na stole nějakou chvíli, ale potřeboval jsem si všechno promyslet. Nakonec rozhodla i osoba Bjarneho Riise. Kdo pod ním pracoval, zvedl se a byl dobrý. Tým má navíc hlavu a patu, vše tam funguje dobře. A já po dvou letech potřebuju někoho, kdo mě srovná a uvede na správnou lajnu. Měl jsi možnost mluvit třeba s Contadorem? Párkrát jsme si spolu volali. Chtěl jsem taky vědět, jak se na to dívá on a byl rád, že tam jdu. Tušíš, jak budete mít rozdělené role? Zatím jsme se o programu bavili jen rámcově. Je jasné, že s Albertem pojedeme nějaké závody společně. Dohoda je taková, že bych jel Tour na Contadora a ostatní závody na sebe. Chtěl bych do programu zase zařadit klasiky, protože mi chyběly. Dva roky jsem je nejel. V tuhle chvíli nevím, jestli pojedu ještě další Grand Tour, ale jsem přesvědčený, že mi program bude sedět. Pořád jsem ještě poměrně mladý a chci jít nahoru. Jet Tour jako domestik pro tebe bude něco úplně jiného, na to jsi nebyl zvyklý. Ono je tohle dost relativní. Froome dělal letos na Tour domestika Wigginsovi a skončil na skvělém druhém místě. Alberto je nejlepší na světě a pro mě bude ctí jet Tour na něj. Tour je jasný cíl týmu a chce tam poslat to nejlepší. Já budu mít dost prostoru v jiných závodech. Co říkáš na Saxo Bank-Tinkoff Bank jako tým? Těším se do něj hrozně moc, možná nejvíc ve svojí kariéře. Má skvělé závodníky a podepsal další dobré lidi jako jsou třeba Roche nebo Bennati. Tým je hodně mezinárodní, úřední řečí je angličtina, kterou musím pořádně vylepšit, protože mám jen základy. S Bjarnem zatím komunikujeme italsky nebo německy. Jak budeš vzpomínat na Astanu? Byla to dobrá zkušenost, které nelituju. Určité věci byly super, určité míň. Mrzí mě, že se na největších závodech nepovedly úplně podle představ výsledky, kvůli kterým jsem tam šel.

41 comments

 1. Doufám, že se podaří BR podepsat i Fabiana. To by pak byla pro Romana fakt škola.

 2. http://romankreuziger.com/cs/novinky/zadnou-smlouvu-jsem-nepodepsal-c260.htm
  jak se říká, na každém šprochu, pravdy trochu. Myslím, že role domestika v náročném závodě, jako je TdF a lídra pro menší závody či jednorázovky je přesně to, co Roman potřebuje pro svůj růst. Jezdit jako lídr bylo předčasné, nejlepší byla jeho TdF ještě v Liquigasu spolu s Nibalim. Takže mu držím palce a třeba z něj jednou vyroste takovej závodník, kterej dokáže bojovat i na těch největších závodech jako je TdF či Giro o první místa v celkovým pořadí.

 3. Romane, přeji hodně úspěchů v nové stáji a at se ti daří. {thumbup}

 4. barrachson já s tebou souhlasím, že z hlediska etapáků je Saxo lepší volba!!! To jednoznaně, alespoň při aktuálních sestavách. Jen jsem chtěl mít českou kliku a maximální podporu pro Romana. Omega jde jinou cestou, ale to neznamená že by to byl hrob. Jen si představ: pod poslední kopec ho dovezou Raboň s Martinem, což jsou dobré lokomotivy, pak za to bere Štyby, po něm to přebírá Chavanel a finále rozjíždí Velits…… zní ti to zase tak špatně??? {rolleyes} Mně teda ne. Myslím dost slušná sestava, které prostě chyběla ta třešnička na dortu v podobě Romana.
  Nicméně takhle to nebude, takže konec spekulací. Jsem rád za Saxo, za Contadora a za BR. A tobě díky za diskuzi

 5. Konečně! Gratulace!
  Vypadá to, že chce Roman na sobě pracovat a změnit se.Určitě to bude těžká práce ale nic jiného jestli chce být někdy na bedně GT mu nezbývá.
  Přeji hodně zdaru v tom snažení,úspěch se zaručeně dostaví.

 6. @winman v pohodě, Velits byl jen příklad. A pro srovnání podle mě velmi dobrý příklad. Šel v OPQS úplně do kopru, to v HTC mu to šlapalo líp. S výjimkou časovek samozřejmě, vypadá to, že je z něj specialista časovkář (tam Romana porazí skoro kdykoliv). Ale jinak samozřejmě Roman > Velits. Spíš jsem to mysle tak – kdy za posledních snad 8 let měli v týmu někoho schopného zajet výsledek v GC na Gdand Tour, nebo dokonce i v kratším etapáku? To je doba jako hrom. Ten tým se vždy specializoval na jednorázovky, je to belgický tým. S lídry na etapáky nemají zkušenosti, ikdyž nepochybuji, že angažovali lidi, kteří je mají. Ze začátku sezóny pravda jezdil dobře Levi, ale to je takový matador, že žádné rady už ani nepotřebuje a zajel by cokoliv kdekoliv, Cataldo se nezlepšuje, De Weert taky ne (nemají pravda tolik talentu), Velits šel do kopru, T. Martin taky (samozřejmě za to můžou hlavně zranění, ale i tak). Vyhrát do 5 let TdF, jak řekl Lefevre, to bude hodně složité.
  Kdežto Saxo, ta mají s etapáky zkušeností habakuk. Proto je to podle mě lepší volba.

 7. RK to Saxo moc preji. Verim, ze se tam, jak sam pise, opravdu srovna a ze z nej za nejaky cas bude silny, fyzicky a hlavne mentalne zraly cyklista, ktery zuroci predpoklady, ktere pro tento sport zajiste ma.

 8. Nejprve hodně štěstí na mistrovství světa.V příští sezoně v novém prostředí ať vše jde podle Tvých představ.Těším se na krásné zážitky z vrcholných závodů. {thumbup}

Leave a Reply